• Wpisów: 571
  • Średnio co: 6 dni
  • Ostatni wpis: 5 lat temu, 23:59
  • Licznik odwiedzin: 114 915 / 3737 dni
 
bleackangel1
 

nergal_oficjalna.jpg

“Program pełen oszczerstw”Chory na białaczkę Adam "Nergal" Darski, prywatnie związany z Dodą, nie był zadowolony z tego, co usłyszał w programie "Misja Specjalna". Przypomnijmy, że na antenie padły poważne zarzuty pod adresem Fundacji DKMS, która gromadzi dane potencjalnych dawców szpiku kostnego.

O co oskarżono fundację, jak zareagował Nergal i co odpowiedzieli autorzy znanego programu?
nergal2_ons.jpg

Adam Darski zdenerwował się nie na żarty. Ostatecznie w akcję zaangażowana jest jego ukochana, wiele osób ze świata sztuki, politycy oraz zwykli ludzie, którzy po prostu chcą pomoc bliźniemu. Zdaniem Darskiego wyemitowany program był "pełen oszczerstw". W programie oskarżono fundację o wyprowadzanie danych dawców do Niemiec.
nergal1_ons.jpg

Oburzony muzyk uważa, że niektóre osoby "starają się zniszczyć coś autentycznie pięknego i dobrego, tylko i wyłącznie po to, aby zyskać medialny rozgłos i zbić w ten sposób polityczny kapitał". Lider formacji Behemoth nie rozumie także dlaczego pomoc chorym nie miałaby wykraczać poza granice kraju...
nergal4_ons.jpg

"Mamy rok 2010 i wspólną Europę. Możemy bez paszportu i wizy podróżować praktycznie po całym kontynencie. Zupełnie niezrozumiałym jest więc, że niektórzy próbują zamykać granice nawet przed pomocą niesioną chorym. Zdrowie nie ma narodowości czy płci, jest uniwersalne. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to nie zasługuje na nic innego, jak tylko na to, aby przekonał się o wszystkim na własnej skórze, gdy ciężko zachoruje. Czego wszystkim oszczercom z całego serca życzymy" - tak kończy się oświadczenie zamieszczone na oficjalnej stronie zespołu Behemoth.
nergal_akpa.jpg

Zarząd Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska wyraził zaniepokojenie informacjami przedstawianymi w programie "Misja Specjalna". Podkreśla się, że od początku działalności fundacji "już 25 dawców oddało swoje komórki lub szpik ratując życie pacjentom zarówno w Polsce (10 osób), jak i na świecie (15 osób), a kolejne 5 zrobi to w najbliższym czasie. Polskim pacjentom ratują życie dawcy z zagranicy, a polscy dawcy ratują życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i z innych krajów".
nergal3_ons.jpg

Na odpowiedź twórców "Misji Specjalnej" nie musieliśmy długo czekać. "W naszym reportażu pokazaliśmy, że za szpik oddany przez polskich dawców wpisanych - często bez ich wiedzy - do niemieckiego rejestru, a następnie pobrany w Niemczech, polskie kliniki muszą płacić o wiele więcej, niż gdyby dawcy trafili do polskich banków szpiku, a do pobrania doszło na terenie naszego kraju... Nie jest nią na pewno wprowadzanie w błąd dawców, którzy są przekonani, że oddając szpik w akcjach DKMS-u wpisują się do polskich rejestrów."
nergal1_akpa.jpg

"Wątpliwości dotyczące działania fundacji DKMS Polska sformułowali profesorowie będący niewątpliwie autorytetami w tej dziedzinie medycyny, ludzie którzy na co dzień ratują życie chorym na białaczkę. Tym bardziej jest nam przykro, że Pan Adam Darski - którego chorobę przyjęliśmy ze współczuciem - życzy im, a jak się domyślamy i nam, śmiertelnej choroby. Składając mu, mimo wszystko życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia, obiecujemy, że nadal będziemy śledzić rozwój rynku przeszczepów w Polsce" - poinformowali w specjalnym oświadczeniu autorzy "Misji Specjalnej".

Nie możesz dodać komentarza.