• Wpisów: 571
  • Średnio co: 8 dni
  • Ostatni wpis: 7 lat temu, 23:59
  • Licznik odwiedzin: 138 872 / 4694 dni
 
bleackangel1
 
Dlaczego graficy powinni przychodzić do pracy trzeźwi?

Photoshop to potęga! Temu programowi graficznemu większość gwiazd zawdzięcza "nieprzemijającą młodość", kobiety oszczędzają na operacjach plastycznych, a faceci mogą sobie odpuścić siłownię. Na zdjęciu i tak wyjdą doskonale. Po warunkiem jednak, że wiedzą, jak korzystać z Photoshopa. A z tym bywa różnie...

Rozprostuje zmarszczki, błyskawicznie powiększy piersi, na brzuchu zrobi kaloryfer, obskurne śmietniki w tle zmieni w plażę z palmami i wesoło hasającymi w oceanie delfinami. Photoshop potrafi z każdego z nas zrobić (przynajmniej na zdjęciu) boginię lub przystojnego amanta.

Dziś niemal każde zdjęcie gwiazd najpierw poddawane jest obróbce graficznej, a dopiero potem trafia do prasy czy internetu. W przypadku reklam czasem te "poprawki" są na tyle przesadzone, że dana kampania musi zostać wycofana z powodu zarzutów o wprowadzaniu odbiorców w błąd (przykład: słynna już afera z przesadnie odmłodzonymi Julią Roberts i Rachel Weisz na plakatach reklamujących znaną firmę kosmetyczną).

Nie wszyscy graficy są jednak mistrzami Photoshopa.
photoshopowe_wpadki_5.jpeg

Nogi do samej ziemi

Samo patrzenie na to zdjęcie boli.

Ktoś chciał chyba pięknej modelce odrobinę wydłużyć nogi. Dyndające znad skały najwyraźniej nie wyglądały dość atrakcyjnie. Od czego jest jednak Photoshop? Przecież wystarczy odciąć zbyt krótką kończynę i dokleić ją gdzie indziej. Na pewno wyjdzie świetnie, nie warto więc już oglądać końcowego efektu. Od razu można słać do drukarni!
photoshopowe_wpadki_23.jpeg

Pomieszanie z poplątaniem

O czym myślał grafik pracujący nad tym zdjęciem - tego nie zgadniemy. Nie będę się czepiać i nie zwrócę nawet uwagi na dziwnie złamaną w łokciu rękę oraz przycięte kolano. Ale skąd ten piękny manicure u modela? To tak miało być?
photoshopowe_wpadki_17.jpeg

Kolejne bliźniaki Brangeliny?

Żyjemy w dziwnych czasach. Większość z nas pewnie nie wie, jaka jest stolica Rumunii, ale wszyscy wiemy, ile dzieci mają Brad Pitt i Angelina Jolie. Znamy nawet ich imiona! Obłęd.

Co nie zmienia faktu, że dzięki tej zupełnie zbędnej wiedzy możemy dopatrzeć się sporej wtopy w pracy grafika "ulepszającego" to zdjęcie. Nagle bowiem okazuje się, że Brangelina ma więcej niż jedną parę bliźniaków. Upsss...
photoshopowe_wpadki_18.jpeg

Problemy z frekwencją?

Jak widać, nie tylko graficy zatrudnieni w reklamie powinni znać się na Photoshopie. Ten mistrz z branży sportowej swym czujnym okiem wypatrzył, że na trybunach podczas meczu świeci pustkami. Co zrobić? Wybrać kilku godnie prezentujących się kibiców i opcją "kopiuj - wklej" powtykać ich w szpary. Chyba jednak przesadził, nie sądzicie?
photoshopowe_wpadki_7.jpeg

Aż się framuga rozjechała...

Bardzo popularna jest dziś także lekka korekta naszych fotek wrzucanych na portale społecznościowe. Osobiście nie rozumiemy tej mody, bo przecież znajomi wiedzą, że wyglądamy nieco inaczej, a osoby, których zamiarem jest poderwanie kogoś na duże piersi czy większą muskulaturę ciała niż w rzeczywistości, podczas pierwszego spotkania nieuchronnie będą musiały usłyszeć z ust partnera jęk zawodu. Warto?

Spójrzcie na charakterystycznie wygiętą futrynę oraz nienaturalnie chudą rączkę tej dziewczyny. W końcu gdzieś te nowe zderzaki musiały się zmieścić, nie?
photoshopowe_wpadki_2.jpeg

Ale pędzi!

Zrobienie zdjęcia samochodowi musi być bardzo trudną sztuką, skoro ktoś postanowił ponownie wykorzystać posiadaną już fotografię z poprzedniej sesji. Szkoda tylko, że nikt nie zauważył w porę, że auto stojące przed domem... pędzi jak szalone. Ech, taki tam szczegół...
photoshopowe_wpadki_21.jpeg

Auć! Nóżka jej się złamała

Jak źle musiała zapozować ta modelka, żeby graficy chcieli "poprawić" jej ustawienie nóg?

Ciekawe, czy ktokolwiek w ogóle patrzy na prezentowane przed kobietę ubrania, czy też wzrok każdego od razu kieruje się w okolice jej kończyn dolnych, próbując dostrzec ślady otwartego złamania. Ohyda!
photoshopowe_wpadki_22.jpeg

Gdzie się podziała jej noga?

Nawet najjaśniej błyszczące gwiazdy nie mogą mieć pewności, że jakiś nadgorliwy grafik nie zrobi z nich obiektu kpin.

Spójrzcie na Emmę Watson. Może wy wiecie, gdzie podziała się jej noga? Czy naprawdę była tak szpetna, że trzeba ją było usunąć ze zdjęcia?
photoshopowe_wpadki_9.jpeg

Bez "blizny po matce"

To bardzo często spotykany błąd roztrzepanych grafików. Próbując odchudzić nieco modelkę i wygładzając jej brzuszek ze zbędnych fałdek, zamazują jej także pępek, którego później zapominają "dosztukować". Wyjątkiem jest modelka Karolina Kurkova, która rzeczywiście nie ma pępka
photoshopowe_wpadki_15.jpeg

Ale go obłapia!

A oto i para idoli nastolatków: Nick Jonas z Jonas Brothers i Miley Cyrus. Wyglądają na bardzo z sobą zaprzyjaźnionych. Można byłoby nawet zaryzykować stwierdzenie, że amerykańska piosenkarka i aktorka wprost nie może oderwać rąk od swojego kolegi. Uczepiła się go do tego stopnia, że aż wyrosła jej dodatkowa dłoń! Jakim cudem? To wiedzą tylko graficy...
photoshopowe_wpadki_11.jpeg

Zakopała się...

Pamiętacie film "Stąd do wieczności" i pochodzącą z niego kultową scenę pocałunku na plaży Deborah Kerr z Burtem Lancasterem? To właśnie ten motyw został wykorzystany w reklamie z biur podróży. Szkoda tylko, że postanowiono wymazać tułów aktorki (ewentualnie zakopano go w piasku, ale wciąż wygląda to raczej słabo).
photoshopowe_wpadki_10.jpeg

Nie możesz dodać komentarza.