Wpisy użytkownika Bleackangel1 z dnia 12 lutego 2012

Liczba wpisów: 4

bleackangel1
 
Whitney Houston, amerykańska piosenkarka pop i R&B, aktorka, w najlepszych swych latach zwana po prostu "The Voice" ("Głos") nie żyje. W sierpniu skończyłaby 49 lat
828724.jpg


youtu.be/3JWTaaS7LdU
 

bleackangel1
 

Nie żyje Whitney Houston - amerykańska piosenkarka, aktorka, producentka filmowa, aranżerka, autorka piosenek i była modelka. Miała 48 lat. Nie podano jeszcze przyczyn, ani okoliczności śmierci gwiazdy.

Według CNN Houston przebywała przez kilka ostatnich dni w hotelu w Beverly Hills - mieście stanowiącym część metropolii Los Angeles, znanym jako enklawa bogatych i sławnych ludzi, gwiazd i celebrytów.

Jej sukces otworzył drzwi innym afroamerykańskim kobietom do sukcesu w filmach i muzyce pop. Była obdarzona pięciooktawową skalą głosu. W latach 80. Whitney Houston była pierwszą afroamerykańską artystką, która regularnie pojawiała się w stacji MTV, w czasach kiedy dominował rock "białych" ludzi. Jej pierwszy album stał się najlepiej sprzedającym się albumem debiutanckim solowej artystki w dziejach.

Whitney Houston była pierwszą kobietą, która zadebiutowała na pierwszym miejscu na liście Billboard 200 i jej kolejnych siedem singli pojawiło się na 1. miejscu na liście Billboard Hot 100. Whitney kontynuowała swój sukces w latach 90. w Hollywood, grając w filmie "Bodyguard", który odniósł duży sukces kasowy. Ścieżka dźwiękowa do tego filmu stała się najczęściej kupowanym soundtrackiem w dziejach, a singel "I Will Always Love You" najlepiej zarabiającym kobiecym singlem i 6. najczęściej kupowaną piosenką w historii muzyki.

Piosenkarka była czwartą najlepiej zarabiającą artystką muzyczną według Recording Industry Association of America i najczęściej nagradzaną w dziejach według księgi rekordów Guinnessa.

U szczytu sławy poślubiła byłego piosenkarza Bobby'ego Browna. Pogłoski o narkotykach i małżeńskie nieporozumienia zaczęły negatywnie wpływać na jej karierę. Doprowadziło to do załamania wizerunku piosenkarki w mediach, a notowania albumów gwałtownie spadły na początku 21. wieku. O prywatnych problemach i niekonsekwentnym zachowaniu mówiono więcej niż o jej muzyce, a skandale z jej udziałem regularnie pojawiały się w prasie brukowej.

Houston przeszła dwa programy leczenia odwykowego w 2005 i w 2006 roku. Po drugim, zakończonym sukcesem leczeniu w 2006 rozwiodła się z Brownem i zyskała prawa rodzicielskie do opieki nad ich jedyną córką .

W roku 2009 artystka powróciła na scenę muzyczną z albumem "I Look To You", który spotkał się z pozytywnym przyjęciem fanów i krytyków. Pod koniec roku wyruszyła także w trasę koncertową promującą album.

Whitney Houston była jedną z najlepiej sprzedających się gwiazd, podczas jej ponad 25-letniej kariery jej albumy i single rozeszły się w nakładzie przekraczającym 170 milionów egzemplarzy. Została także uznana przez magazyn Rolling Stone za jedną ze 100 najlepszych gwiazd muzyki wszech czasów.    
whitney_houston_pap_epa600.jpeg


7b7eef3a-b9c9-b342-6f7c-9569556d117c-news_fb_whitney_houston.jpg


whitney.jpg


whitney_houston.jpg


whitney_houston (1).jpg


whitney_houston_2_3.jpg


Whitney+Houston+I+Look+to+You+Whit.jpg


Whitney-Houston-The-Moment-Of-Tru-404347.jpg


Whitney-Houston-sb06.jpg


Whitney+Houston.jpg