Wpisy użytkownika Bleackangel1 z dnia 15 września 2010

Liczba wpisów: 4

bleackangel1
 

“Miał olbrzymie serce”13 września w Warszawie zmarł Jarosław Kukulski - kompozytor, autor takich przebojów jak "Tyle słońca w całym mieście" i "Najtrudniejszy pierwszy krok", ojciec Natalii Kukulskiej. Miał 66 lat.

Na oficjalnej stronie internetowej piosenkarka zmieściła wzruszający wpis poświęcony tacie. Natomiast na forum została przygotowana Księga Kondolencyjna.
kukulska_akpa.jpg

“Miał olbrzymie serce”Jak to jest że On odszedł a świat się nie zatrzymał?

Walczyliśmy tak dzielnie, był silny, ambitny i tak nas kochał. Ból, wielki ból. Mój najdroższy tata… zasnął w swoim domu na wieki. Był romantykiem w swoim życiu i w muzyce. Miał olbrzymie serce, które wystawiane było na trudne próby. Nie wszystkie udało mu się przejść. Niewyobrażalny brak!

Jaroslaw_Kukulski_corka_4573291.jpg

"Oto jest życia mała garść
Pochyl się nad nią oceń, patrz"

Dziękuję tym, którzy teraz są blisko mnie i wspierają słowem i czynem. Choć nie może mi to przejść przez gardło… Będziemy go żegnać!

natalia_ojciec1_ons.jpg

Ostatnie spotkanie - uroczysta msza św odbędzie się w Warszawie 20 września o godzinie 13:00 w kościele św.Marii Magdaleny przy ul. Wólczyńskiej, po której nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na pobliskim Cmentarzu na Wawrzyszewie.

“Muzyka twoje imię ma”kukulski2_akpa.jpg

Jarosław Kukulski urodził się 26 maja 1944 roku we Wrześni. Uczęszczał do Liceum Muzycznego w Poznaniu i był absolwentem Wydziału Instrumentalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie oboju. Później przez pewien okres był związany z jazzowymi zespołami dixielandowymi.

kukulski_akpa.jpg

W roku 1968 został liderem instrumentalno-wokalnej grupy Waganci, której solistką rok później została Anna Jantar, od 1971 roku żona kompozytora. Zespół dość szybko się rozpadł, a Kukulski zajął się wspieraniem kariery solowej Jantar.

W latach 70. był współautorem takich przebojów piosenkarki jak "Najtrudniejszy pierwszy krok", "Tyle słońca w całym mieście" czy "Moje jedyne marzenie".

kukulski_ons.jpg

Komponował również dla córki Natalii oraz innych polskich artystów, takich jak Irena Jarocka, Eleni, Krzysztof Krawczyk, Halina Frąckowiak. Pisał także dla drugiej żony, wokalistki Moniki Borys, z którą miał syna Piotra.

Z okazji 35-lecia pracy kompozytorskiej w 2005 roku ukazała się płyta "Moje Piosenki" z jego największymi przebojami.

natalia_ojciec1_akpa.jpg
  • awatar Nielogiczna: ech na każdego przychodzi czas
  • awatar gość: Tka musiało byc ale każdy będzie o nim pamiętał
Pokaż wszystkie (2) ›
 

bleackangel1
 
Ed O' Neill

Chyba każdy 20-to i 30-latek kojarzy tego aktora. To Ed O' Neill, czyli słynny Al ze "Świata według Bundych"

Niestety widać, że aktor mocno się postarzał. Siwe włosy, plamy na czole i twarzy dobitnie pokazują, że Ed O' Neill ma już 64 lata. Upływającego czasu nie da niestety się oszukać. Serialowy Al ze "Świata według Bundych" nie jest już taki jak kiedyś. Jedyne co pozostało to uśmiech.

Zobaczcie, jak dziś wygląda legendarny Al Bundy! Zapraszam do galerii.
0246952.jpg


0246956.jpg


0246957.jpg


0246959.jpg


0246960.jpg


0246961.jpg


0246963.jpg


0246964.jpg


0246965.jpg


0246967.jpg
 

bleackangel1
 
Mimo, że przeczy to zdrowemu rozsądkowi, ponad połowa kobiet, które doświadczają przemocy ze strony swoich partnerów, nie odchodzi od nich, trwając w toksycznym związku, niezależnie od krzywd, które je spotykają. Może nie mieścić się to w głowie, ale część takich kobiet nie odchodzi, ponieważ... są zwyczajnie zakochane w swoich oprawcach!

Jak donoszą najnowsze wyniki badań nad przemocą w związkach przeprowadzone przez uczonych z Toronto i Nowego Jorku, bardzo często motywacją kobiet, które nie odchodzą od swoich partnerów-oprawców, jest po prostu miłość. Mimo destrukcji, jaką niesie związek, kobiety te w dalszym ciągu odczuwają pozytywne emocje związane z partnerem i są w dalszym ciągu zdolne się dla niego poświęcać.

Najczęściej jednak sytuacja jest dużo bardziej złożona i fakt, że kobieta nie opuszcza swojego kata jest wypadkową kilku czynników.
71196209.jpeg


1. Strach
Bardzo często kobieta boi się "konsekwencji", jakie mogą ją spotkać jeśli opuści swojego oprawcę, tym bardziej, że zazwyczaj on sam nie szczędzi jej gróźb, co ją może spotkać, jeśli zdecydowałaby się na taki krok (np. jak Mel Gibson przystawiający broń do skroni swojej kochanki).

Poza tym dokąd miałaby pójść?

87334730.jpeg


2. Zależność
Oczywiście najczęściej ta ekonomiczna. Wyobraźcie sobie małżeństwo z 15-letnim stażem, w którym on jest dobrze zarabiającym biznesmenem i przy okazji domowym katem, a ona zajmowała się głównie rodzeniem mu dzieci.

Wyjście z takiego układu może okazać się rozwiązaniem potencjalnie trudnym do zrealizowania. Choć możliwym.

79166763.jpeg


3. Normy i przyzwoitość
Wiele kobiet uważa, że choćby się waliło i paliło, odchodząc od swojego partnera, popełnia czyn godny potępienia przez rodzinę i społeczeństwo.

A nawet jeśli już zdecyduje się na ten słuszny krok, z pewnością nasłucha się od ciotek, koleżanek itd. itp., pełnych zdziwienia, czy wręcz oburzenia, uwag o tym, jak mogła doprowadzić do rozpadu takiego wspaniałego związku, przecież on był taki dobry - i o rodzinę zadbał, i na wakacje zabrał.

78818472.jpeg


4. Rodzina
A raczej specyficznie rozumiane dobro dzieci. Wiele kobiet uważa, że z dwojga złego już lepiej, by dziecko wychowywało się w "oryginalnej" (tata musi czasem zbić mamę, bo była niegrzeczna) lecz pełnej rodzinie, niż by było wychowywane jedynie przez matkę.

57307403.jpeg(Fot. Jupiterimages)
5. Emocjonalna huśtawka
Wbrew pozorem często najważniejszy spośród wszystkich powodów. Agresywny facet między napadami złości, podczas których np. wyzywa, lży i bije swoją partnerkę, jest po prostu słodki i czarujący.

A przynajmniej - tak się wydaje zdezorientowanej kobiecie. Poza tym zdarza się, że do tego po każdym "ataku" odgrywa komedię - płacze, przeprasza i zapewnia o tym, że więcej tego nie zrobi, obsypuje prezentami i jakiś czas "chodzi jak w zegarku".

Takie zachowanie powoduje zupełną dezorientację emocjonalną prześladowanej kobiety, która nie wie już, co ma myśleć, a przez to trudniej podjąć jej jakąkolwiek decyzję, bo nie potrafi nawet racjonalnie określić swojej sytuacji wyjściowej.

200301575-001.jpeg


6. Wstyd
Rozstanie z mężczyzną, który zamienia życie kobiety w koszmar, to przyznanie się do popełnionego błędu.

Do tego, już samo postawienie się w sytuacji osoby, która musi uciekać z niezdrowego układu, dla wielu kobiet jest uwłaczające. Kobiety wstydzą się także litości, którą mogą wzbudzać u innych ludzi, wstydzą się przyznać, że to dotknęło także je.

SO000197.jpeg
  • awatar zmyślona: Straszne -a nawet okropne,ale prawdziwe . Przykra rzeczywistość.
Pokaż wszystkie (1) ›
 

bleackangel1
 

z6252791X,Rodzina-Bundych---Swiat-wedlug-Bundych.jpgTen serial chyba nikogo nie pozostawił obojętnym. Jedni zachwycali się jego ''innością'', inni uważali, że poziom żartów jest tak niski, że nie da się tego oglądać. Niemniej jednak ''Świat według Bundych'' utrzymał się na wizji przez 11 sezonów w USA i zdobył popularność na świecie (także w Polsce). Ostatni odcinek powstał w 1997 roku. Chcecie wiedzieć, co się stało później z aktorami?

Ed O'Neill - Al Bundy
z6257086X.jpg

Eda O'Neilla po zakończeniu pracy nad serialem komediowym ''Świat według Bundych'' można było oglądać m.in. w produkcji HBO zatytułowanej ''John From Cincinnati'' oraz w ''Redbelt'' Davida Mameta. W latach 2003-2004 grał porucznika Joe'ego Friday'a w serialu ''Dragnet''. Pojawił się także w serialu ''Prezydencki poker''. Kilka miesięcy temu w mediach pojawiła się informacja, że O'Neill podpisał kontrakt z producentami ''An American Family''. To nowy serial komediowy stacji ABC. Ma opowiadać losy trzech rodzin, a aktor będzie głową jednej z nich - mężem dwa razy od niego młodszej kobiety. Aktor jest żonaty od 1986 roku - ma dwie córki. W 2007 roku po 15 latach treningu zasłużył na czarny pas w brazylijskim Ju-Jitsu.

Katey Sagal - Peggy Bundy

z6257100X.jpg

W jej CV można znaleźć bardzo wiele pozycji. Pojawiła się w wielu produkcjach telewizyjnych - także serialach. Można było ją zobaczyć m.in. w ''Lost'', ''Eli Stone'', ''Zaklinaczu dusz'' czy ''Boston Legal''. Ostatnio gra w ''Sons of Anarchy'' - serialu, którego twórcą jest jej mąż Kurt Sutter. Mają troje dzieci i trzy psy. Sagal oprócz aktorstwa zajmuje się śpiewaniem i pisaniem piosenek. W 2004 roku wydała album ''Room'', na którym znalazły się standardy muzyczne i jej własne utwory (debiutowała w 1994 roku płytą zatytułowaną ''Well''). Jej głos na pewno kojarzą oglądający serial ''Futurama'' - użyczyła go jednej z postaci (Turanga Leela).  

Christina Applegate - Kelly Bundy

z6257132X.jpg

Rok po zakończeniu produkcji ''Świata według Bundych'' w telewizji pojawił się nowy serial, w którym zagrała główną rolę (''Jesse''). W 2002 roku wystąpiła razem z Cameron Diaz i Selmą Blair w filmie ''Ostrożnie z dziewczynami''. Za gościnny występ w serialu ''Przyjaciele'' (wcieliła się w siostrę Rachel) dostała w 2003 roku nagrodę Emmy. Od 2007 roku gra tytułową bohaterkę w serialu ''Kim jest Samantha?'' - za tę rolę była dwukrotnie nominowana do Złotych Globów i raz do Emmy. Występowała również na Brodway'u. W 2005 roku zdobyła Theatre World Award. W 2001 roku wyszła za aktora Johnathona Schaecha, ale małżeństwo przetrwało tylko sześć lat. W 2008 zdiagnozowano u niej raka piersi, przeszła mastektomię. W 2009 roku otrzymała People's Choice Award dla ulubionej gwiazdy filmowej

David Faustino - Bud Bundy

z6257172X.jpg

Chociaż pojawił się w wielu produkcjach, żadna rola nie przyniosła mu takiej popularności jak zagranie Buda Bundy'ego. Ma na koncie głównie gościnne występy w różnych serialach (np. ''Nash Bridges'', ''Z archiwum X''). W 1992 roku jako D Lil nagrał album (hip-hop i funk). W 2002 roku wziął udział w programie reality ''Celebrity Boot Camp'', w którym uczestnicy musieli poddać się ''wojskowemu'' rygorowi. W 2004 roku zagrał w pięciu odcinkach ''The Help'', ale cały serial liczył tylko siedem. W tym samym roku poślubił w Las Vegas Andreę Elmer. W 2006 roku ogłosili separację, a rok później się rozwiedli. Nie obyło się bez sensacji: w maju 2007 roku został aresztowany podczas kłótni ulicznej z byłą żoną, a dodatkowo policjanci znaleźli przy nim narkotyki.

Amanda Bearse - Marcy (Rhoades) D'Arcy

z6257183X.jpg

Po serialu ''Świat według Bundych'' nie grała za wiele: wcieliła się ponownie w rolę Marcy w 2001 roku w jednym odcinku serialu ''Nikki'' i wystąpiła jeszcze w dwóch innych produkcjach. Skupiła się na reżyserii, głównie sitcomów (ma na koncie 31 odcinków ''Świata...''). Wyreżyserowała m.in. 10 odcinków serialu ''Dharma i Greg'' oraz pięć sitcomu ''Reba''. Wychowuje adoptowaną córkę. Była jedną z pierwszych znanych aktorek, która przyznała, że jest lesbijką (w 1993 roku).

David Garrison- Steve Rhoades

z6430001X.jpgOdszedł z serialu, żeby poświęcić się karierze na Brodway'u. Z sukcesem - występował m.in. w ''Titanicu'' czy ''Wicked''. Nie pożegnał się jednak z telewizją na zawsze: można go było zobaczyć w kilku serialach. Gościnnie wystąpił m.in. w ''Prawo i porządek'', ''Sabrina - nastoletnia czarownica'' i ''Wszyscy kochają Raymonda''. Ma dwa domy - w Nowym Jorku i Nowym Meksyku.

Ted McGinley - Jefferson D'Arcy
z6430118X.jpg

W 2001 roku pojawił się w filmie kinowym ''Pearl Harbor'' (w którym główne role zagrali Kate Backinsale i Ben Affleck). Zagrał m.in. w trzech odcinkach serialu ''Prezydencki poker'' oraz w ponad pięćdziesięciu w sitcomie ''Hope and Faith''. Ma także na koncie wiele innych gościnnych występów i ról w produkcjach, które nie odniosły jednak sukcesu na miarę ''Świata według Bundych''. Od 1991 roku jest żonaty, ma dwoje dzieci. W 2008 roku wystąpił w amerykańskim ''Tańcu z gwiazdami''.