Wpisy użytkownika Bleackangel1 z dnia 14 września 2010

Liczba wpisów: 4

bleackangel1
 
Przypadków opętania, czyli zniewolenia ducha i ciała ludzkiego przez moce, które przypisywane są szatanowi odnotowano na przestrzeni wieków wiele. Wśród najbardziej znanych przypadków prześladowań człowieka przez siły diabelskie należą te opisane w księgach Nowego Testamentu. W Ewangeliach zobrazowane zostały przykłady działalności Chrystusa, który wypędzał złe duchy z ciał nieszczęśników. Zresztą sam rytuał egzorcyzmów został ustanowiony przez Jezusa, który do sprawowania tej posługi upoważnił niegdyś apostołów. Na przestrzeni wieków procedura wypędzania z człowieka złych mocy uległa wielu reformom, w tym m.in.w 1998 r. z inicjatywy Jana Pawła II. Jak bardzo potrzebna jest ta instytucja egzorcysty pokazują przykłady opętania z ostatnich wieków - przez cały ten czas osoby zajmujące się odpędzaniem szatana miały ręce pełne roboty.
demonic.jpeg


Przypadki, z którymi zetknęli się egzorcyści, czyli wyznaczeni najczęściej przez Kościół specjaliści odprawiający egzorcyzmy, stały się kanwą dla wytworów kultury masowej. Słynne horrory - zaliczający się do klasyki kina grozy "Egzorcysta" czy "Egzorcyzmy Emily Rose" - zainspirowane zostały prawdziwymi historiami, choć na potrzeby kina zostały nieco ubarwione. Zazwyczaj liturgia egzorcyzmów nie ma bowiem zbyt wiele wspólnego z przesyconymi ekspresją scenami znanymi z amerykańskich filmów o ludziach opętanych przez diabła. Podczas obrządku odmawia się przede wszystkim modlitwę - litanię i psalmy oraz odczytuje się Ewangelię. Kapłan wykonuje też znaki krzyża, błogosławiąc w ten sposób osobę nawiedzoną przez szatana.

Spróbujmy zegzemplifikować, jak poważnym problem w czasach nowożytnych stanowi opętanie demoniczne. Oto 5 przykładów opętania człowieka przez szatana.

demonic2.jpeg


Anneliese Michel

Jednym z najbardziej ekstremalnych przykładów opętania przez diabła i jednocześnie jednym z najgłośniejszych jest przypadek Anneliese Michel. To właśnie jej losy posłużyły za kanwę wspomnianego już filmu "Egzorcyzmy Emily Rose".

Pochodząca z Niemiec Anneliese była głęboko wierzącą osobą, prowadzącą normalne życie. Nie wyróżniała się niczym spośród rówieśników, ale pewnego dnia zaczęła się dziwnie zachowywać i stopniowo oddalać od znajomych i rodziny. Pomimo objawów wskazujących na to, że nastolatka została opętana przez diabła, upłynęło aż 7 lat zanim Kościół wydał stosowną zgodę na przeprowadzenie egzorcyzmów. Odprawiało je dwóch duchownych od 1975 r.

anneliesmichel.jpeg


Istniało wiele oznak świadczących o demonicznym opętaniu Anneliese. Dziewczyna mówiła wieloma głosami męskimi, żywiła się robactwem i piła własny mocz. Zaczęła też dysponować siłą nieproporcjonalnie większą w stosunku do swojej postury. Irytowały ją symbole religijne - Anneliese niszczyła krzyże i figurki świętych.

Egzorcyzmy były prowadzone do końca jej życia. Dziewczyna zmarła podczas snu 1 lipca 1976 r. Niektóre z egzorcyzmów, które zostały wówczas przeprowadzone, zarejestrowano na taśmach.

anneliesmichel2.jpeg


George Lukins

Żyjący w XVIII w. mężczyzna, który został rzekomo opętany przez diabła, a potem uwolniony od jego mocy pod wpływem odprawionych egzorcyzmów. Jego historia została opisana w kronikach oraz wielu czasopismach.

31 maja 1778 r. do wielebnego Josepha Easterbrooka rezydującego w Temple Church w Bristolu dotarła dziwna informacja przekazana mu przez kobietą przedstawiającą się jako Sarah Barber. Kobieta wyznała pastorowi, że podczas jednej z podróży do wsi położonej w dystrykcie Mendip natknęła się na mężczyznę, który cierpiał na dziwną chorobę. W jej przebiegu ów nieszczęśnik śpiewał dziwne pieśni, a także wydawał z siebie różne, trudne do zidentyfikowania dźwięki, które z pewnością nie przypominały ludzkiego głosu.

georgelukins1.jpeg


Pastor dowiedziawszy się, że mężczyzna - z zawodu krawiec - był wcześniej poczciwym człowiekiem uczęszczającym w spotkaniach modlitewnych oraz przyjmującym sakramenty, postanowił mu pomóc. Szybko okazało się, że George Lukins znajdował się wcześniej pod opieką wielu lekarzy, którzy nie potrafili mu pomóc. Rezultatów nie przyniosło nawet jego 20-tygodniowy pobyt w Szpitalu św. Jerzego w Londynie. O przypadku mężczyzny obszernie informowały gazety, twierdząc, że jest on niezwykle agresywny, sam nazywa siebie diabłem i śpiewa wspak hymn "Ciebie Boga wysławiamy".

Egzorcyzmy zostały przeprowadzone 13 czerwca 1778 r. W obrządku uczestniczyło siedmiu duchownych, którzy śpiewali pieśni i modlili się. Ich wysiłek przyniósł rezultaty - to co nie udało się wcześniej lekarzom, udało się im. Mężczyzna został "uzdrowiony" po przeżywanych przez osiemnaście lat katuszach. Zaraz potem podziękował duchownym i zaczął się modlić wysławiając Boga.

georgelukins2.jpeg


Clara Germana Cele

Pochodząca z Republiki Południowej Afryki dziewczyna, która w 1906 r., w wieku 16 lat miała zawrzeć pakt z diabłem. Zaraz potem w jej życiu zaczęły się dziać przedziwne rzeczy. Pobożna wcześniej sierota, która uczęszczała do zorganizowanej w ramach misji katolickiej szkoły, zyskała niezwykłe zdolności. Z relacji zakonnic, które były świadkami przemiany nastolatki wynika, że dziewczyna zaczęła przemawiać obcymi językami, z którymi z pewnością nie miała wcześniej styczności. Clara bez problemu potrafiła się komunikować m.in. w języku polskim, niemieckim i francuskim. Zyskała też dar jasnowidzenia. Z pamiętników prowadzonych przez jedną z sióstr zakonnych wynika, że 16-latka zaczęła ujawniać niechlubne sekrety z życia ludzi, których wcześniej nie widziała na oczy.

claragermanacele1.jpeg

Świadkowie twierdzą, że w czasie opętania Clara Germana Cele dysponowała nadludzką siłą, wykazywała się agresją i nie mogła znieść obecności symboli religijnych. Po skropieniu święconą wodą zaczynała zaś lewitować.

Egzorcyzmy zostały odprawione przez dwóch katolickich kapłanów - księdza Mansueti, który przewodniczył misji katolickiej oraz spowiednika Clary Germany Cele, księdza Erasmusa. Rytuał trwał dwa dni. W ich trakcie opętana nastolatka m.in. zaczęła uderzać w Biblię znajdującą się w dłoniach jednego z duchownych, a także wyrwała mu stułę próbując się za jej pomocą udusić. Wg relacji, egzorcyzmy przyniosły oczekiwany efekt i dziewczyna została "uzdrowiona".

Michael Taylor

Pochodzący z Wielkiej Brytanii Michael Taylor wraz ze swoją żoną należał do stowarzyszenia o profilu chrześcijańskim. W trakcie jednego ze spotkań żona Michaela wyjawiła, że jego relacja ze stojącą na czele stowarzyszenia Marie Robinson, była bliższa niż mogło się wcześniej zdawać. Kiedy w obecności członków stowarzyszenia prawda wyszła na jaw - Taylor, który wcześniej podobno miał zdolność mówienia językami przyznał, że już od jakiegoś czasu czuje, że coś złego się z nim dzieje. Zaczął też zachowywać się agresywnie i krzyczeć na Marie Robinson. W trakcie kolejnego spotkania Taylor otrzymał rozgrzeszenie, ale wtedy zaczął się zachowywać jeszcze bardziej napastliwie. Wkrótce ksiądz z pobliskiego kościoła zarządził odprawienie egzorcyzmów

michaeltaylor1.jpeg


Rytuał został odprawiony przez grupę kapłanów w dniach 5-6 października 1974 r. w Barnsley. Duchowni po zakończeniu obrządku wypuścili Michaela do domu, ale jednocześnie przyznali, że nie udało im się osiągnąć pełnego sukcesu. Kilka demonów - zgodnie z ich relacją - miało pozostać w jego ciele. Wśród nich miał być demon mordercy.

Ta historia nie ma niestety szczęśliwego zakończenia. Po powrocie do domu Taylor zamordował bowiem swoją żonę i zabił psa. Po dokonaniu zbrodni mężczyzna został znaleziony przez policjantów na ulicy - był nagi i brudny od krwi. W trakcie procesu sąd uznał, że Taylor był niepoczytalny.

michaeltaylor2.jpeg


Robbie Mannheim

Historia Mannheima stała się inspiracją do napisania książki pt. "Egzorcysta" przez Williama Petera Blatty'ego. Później na podstawie tego utworu powstał słynny film Williama Friedkina pod tym samym tytułem.

Dramat Robbiego miał swój początek po śmierci jego ciotki. Chłopiec postanowił, że nawiąże kontakt ze zmarłą krewną i zaczął organizować seanse spirytystyczne. Zresztą odprawiał je wcześniej niejednokrotnie właśnie ze swoją ciotką. Po jednej z prób skontaktowania się z duchem ciotki, w domu Robbiego zaczęły się dziać przerażające, trudne do wytłumaczenia rzeczy. W całym budynku dało się słyszeć tajemnicze dźwięki, przedmioty samoistnie się przemieszczały, a niektóre z nich także lewitowały. W nocy mieszkańców budziły zaś tajemnicze odgłosy czyichś stóp. Drastyczne zmiany dało się też zauważyć w zachowaniu chłopca, który ze spokojnego dziecka zamieniał w wulgarnego furiata.

theexorcist1.jpeg

Kiedy lekarze rozłożyli ręce nie potrafiąc wyjaśnić, co dolega młodzieńcowi, o pomoc poproszony został egzorcysta. Okres, w którym duchowni próbowali wypędzić demona z ciała chłopca, to czas istnego piekła w życiu osób, które były bezpośrednio związane ze sprawą. W opętanym nastolatku drzemały niesamowite siły, które były niejednokrotnie wykorzystywane przeciwko duchownym oraz bliskim Robbiego, a na jego ciele pojawiały się zagadkowe, układające się w napisy, rany.

Rytuał wypędzania złych duchów z ciała Robbiego odprawiany był głównie w nocy i właśnie wtedy dochodziło do dantejskich scen. Pomieszczenia, w których przeprowadzono egzorcyzmy każdej nocy ulegały destrukcyjnej sile ujawnianej przez dziecko.

Egzorcyzmy zakończyły się podczas świąt wielkanocnych w 1949 r. Właśnie wtedy, w poniedziałkowy poranek, chłopiec dał do zrozumienia duchownym, że siły demoniczne ustąpiły. Ceremoniał wypędzania diabła z ciała chłopca trwał przez 24 noce.

theexorcist2.jpeg
  • awatar gość: ciekawe..
  • awatar odettapraline♥ ♥ ♥: boje się takich rzeczy niesamowicie,choć w sumie to nie wierzę w nie... ale boję się,że jak uwierzę,to mi się tak przytrafi ... masakra xp
Pokaż wszystkie (2) ›
 

bleackangel1
 
Kiczowaty strój, sukienka niedopasowana do figury - maskująca nienaganną, albo podkreślająca mankamenty... Na te gwiazdy zawsze możesz liczyć, bo bardzo często zaliczają modowe wpadki.

Monika Richardson
Monika Richardson ma idealną figurę, którą czasami maskuje babcinymi sukienkami. A szkoda...
zleubrane2_0roze_gali12.jpeg


Anna PowierzaCzesia z "Klanu" często zalicza modowe wpadki, co odnotowują serwisy poświęcone modzie. A to założy spodnie w kratkę, a na to również kraciastą spódnicę, a to przywdzieje na siebie "zielony worek". Zagadką pozostaje, czy aktorka korzysta z porad stylisty, czy sama wymyśla sobie stroje...

zleubrane2_0akpa20100826_klan1_dg_1642.jpeg


Dominika GawędaZnakiem rozpoznawczym Dominiki Gawędy jest koszmarna stylizacja. Wokalistka Blue Cafe prawie zawsze wygląda źle i kiczowato. Czasem wybierze przezroczysty strój, czasem zapragnie się upodobnić do Myszki Miki. Efekt za każdym razem jest opłakany, a Gawęda nie wyciąga wniosków ze swoich porażek.

zleubrane2_0akpa20100609_fundacja_7647.jpeg


Odeta Moro - FigurskaDziennikarka i prezenterka nie ma wyczucia stylu. Widać, że wraz ze swoim mężem Michałem Figurskim, interesują się modą, ale nie zawsze mają do niej dystans.

zleubrane2_0foksal63.jpeg


MandarynaMandarynie nie wychodzą zabawy modą. Najczęściej wygląda po prostu kiczowato albo zbyt młodzieżowo - jakby przebrała się za gimnazjalistkę. Zdarza się, że zupełnie zaburzy proporcje swojej sylwetki (jak na zdjęciu) i wygląda tak, jakby miała 10-centymetrowe nogi.

zleubrane2_0akpa20100322_hot_2887.jpeg
 

bleackangel1
 
Magda Gessler krytykuje restaurację

„Kuchenne rewolucje” miały nie tylko pomóc upadającym restauracjom powrócić do dawnej świetności, ale także przyciągnąć do nich rzesze głodnych klientów. Niestety, nie wszyscy restauratorzy są zadowoleni ze współpracy z Magdą Gessler.
gessler13.jpeg


Kocha jeść i gotować

"Gazeta Wyborcza Lublin" donosi, że kilka dni temu wybuchł skandal w lubelskiej restauracji, Jesz Burger. To właśnie tam Magda Gessler próbowała wprowadzić swoje rewolucje. Jak się okazało, bezskutecznie.

akpa20100120_gar_jk_4075.jpeg


Tym razem przyniosła pecha

Jak twierdzi jeden z właścicieli restauracji, pomysły Gessler nie tylko nie przypadły wszystkim klientom do gustu, ale ostatecznie jeszcze bardziej pogrążyły lokal...

oetker7.jpeg


Jest bardzo wymagająca

Inne zdanie na ten temat z pewnością ma sama zainteresowana. Do tej pory zawsze chwaliła zrewolucjonizowane restauracje. Niestety, Jesz Burger nie miał tyle szczęścia. Gessler nie zostawiła na nim suchej nitki.

roze_gali146.jpeg


Mówi to, co myśli

Gessler była naprawdę przerażona tym, co zobaczyła podczas ponownej wizyty w lubelskiej restauracji.

radosc4.jpeg


Ostro zareagowała

Podany jej posiłek wypluła i dodała, że mięso „śmierdzi trupem”.

pytanie277.jpeg


Do jej restauracji przychodzą znani celebryci

Maciej Kubejko, współwłaściciel restauracji nie zgadza się z tą opinią:

To niemożliwe, to po prostu pomówienie. Doskonale wiedzieliśmy, kiedy pani Gessler ponownie nas odwiedzi. Hamburger był przygotowany specjalnie dla niej, z polędwicy wołowej, tak jak chciała wprowadzić w naszym lokalu. Dam sobie obie ręce uciąć, że wszystko z mięsem było w porządku, było świeże, bo innego tu nie serwujemy – powiedział "Gazecie Wyborczej".

krolodyl48.jpeg


Jej rewolucje często pomagały restauracjom

Podobno Gessler zemściła się na restauracji, ponieważ nie zrealizowano wszystkich jej pomysłów. Kadry z programu mówią jednak co innego. Wyraźnie widać, że mięso zaserwowane znanej restauratorce jest nieświeże, a właściciel tłumaczy się, mówiąc, że nie wie, jak do tego doszło.

gessler37.jpeg


Miała rację?

Właściciel ocenianej restauracji, tłumacząc się w prasie zaprzecza, jakoby cokolwiek z ich strony było niedopatrzone. Jest przekonany, że zła opinia Gessler była wynikiem niezastosowania się do wszystkich jej uwag.

- Wchodząc zobaczyła lodówkę, którą dostaliśmy. Chciała, aby było tam wystawione świeże mięso, z których później miałyby być przyrządzane hamburgery. Absurd. Ktoś z sanepidu przechodząc ulicą od razu zwróciłby na to uwagę. Jak mielibyśmy trzymać mięso w takiej gablotce na 30-stopniowym upale? - zdradził dziennikowi restaurator.

alegloria7.jpeg


Problemów ciąg dalszy...

To nie koniec kłopotów restauracji Jesz Burger. Po emisji programu, lokalem zainteresował się Sanepid oraz Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie.

akpa20100618_zien_jk_9784.jpeg


Gotowanie to świetna zabawa!

Chociaż opinia Gessler jest miażdżąca dla lokalu, to nie można odmówić jej racji. Faktycznie nie wszystkie jej zalecenia zostały uwzględnione oraz wiele niejasności ujrzało światło dzienne. Podobno restauratorzy nie wypłacali na czas pensji pracownikom.

akpa20091104_bellini_jk_0133.jpeg


"Kuchenne rewolucje" zaskakują!

To pierwszy tego typu przypadek w historii „Kuchennych rewolucji”. Do tej pory Magda Gessler komplementowała restauracje, którym pomagała w swoim programie.

Czy jest to jedynie chwyt, który ma wywołać szok i nagłośnić program, czy może rzeczywiście w Jesz Burgerze zostało złamane prawo? Czas oraz inspekcje udowodnią, kto miał rację.

akpa20100329_swieta_www_0022.jpeg
 

bleackangel1
 
Michał Wiśniewski, Mandaryna

Obydwoje uparcie twierdzą, że łączą ich jedynie dzieci i szczera przyjaźń. Jednak jak dowiedział się Fakt, Michał (38 l.) i Marta (32 l.) Wiśniewscy z dnia na dzień są sobie coraz bliżsi.
a1.jpeg

Mandaryna

Przyjaciele pary przekonują, że pomiędzy byłymi małżonkami aż iskrzy! Dlatego też lider „Ich Troje” postawił wszystko na jedną kartę i poprosił Mandarynę o jeszcze jedną szansę.

a7.jpeg

Michał Wiśniewski

– Michał poprosił ją, żeby zastanowiła się czy jest dla nich jeszcze jakaś szansa. Zapewniał, że uszanuje każdą jej decyzję – mówi nam osoba z otoczenia piosenkarza. Czas jaki zaczęli ze sobą spędzać, uświadomił czerwonowłosemu muzykowi jak bliska jest mu była ukochana.

a3.jpeg

Mandaryna

Mimo, że ich rozstanie przebiegało w atmosferze skandalu i obydwoje nie zostawiali na sobie suchej nitki, to właśnie Marta wyciągnęła do niego pomocną dłoń, gdy rozpadło się kolejne jego małżeństwo. Wokalistka była dla niego wsparciem, przyjacielem i bratnią duszą. Wielogodzinne rozmowy pomogły im wyjaśnić bolesne dla nich rzeczy i sprawiły, że znów stali się sobie bliscy.

a5.jpeg

Michał Wiśniewski, Mandaryna

Ta sytuacja najbardziej cieszy ich dzieci Xaviera (8 l.) i Fabienne (7 l.). Teraz maluchy mogą spędzać czas z obojgiem rodziców. A tego czasu jest coraz więcej... Michał Wiśniewski jest bardzo oddanym tatą i każdą wolną chwilę stara się poświęcać swoim pociechom, a jeśli przy okazji może spotkać się z ich mamą, to tym lepiej.

a6.jpeg

Michał Wiśniewski, Mandaryna

Chociaż piosenkarz bardzo szanuje nowego partnera Marty, fotografa Wojciecha Bąkiewicza, to nie traci nadziei, że uda mu się jeszcze odzyskać byłą żonę. Póki co, czeka na jej odpowiedź, wierząc, że dla niego i Marty jest jeszcze szansa.  wokalistka jest w kropce i nie potrafi podjąć ostatecznej decyzji.

a2.jpeg

Michał Wiśniewski

Niebawem jednak rozpocznie pracę nad nową płytą, przy której pomagać jej będzie właśnie Michał. Czy to przechyli szalę na jego korzyść i para zacznie na nowo budować swój związek? Tego zapewne dowiemy się już wkrótce.

a4.jpeg