Wpisy użytkownika Bleackangel1 z dnia 19 maja 2010

Liczba wpisów: 1

bleackangel1
 
Ekranowe mięśniaki zajmują się w kinie przede wszystkim kreowaniem wizerunku prawdziwych twardzieli. Konkurencja jest tu ogromna – wielu gwiazdom kulturystyki czy sztuk walki marzy się aktorstwo, jednak niewielu jest to dane. Komu się udało?

Arnold Schwarzeneggerg8.jpg

Jest ojcem czwórki dzieci i od 1986 roku mężem Marii Schriver.

Dolph Lundgren

g7.jpg


Jean-Claude Van Damme


g6.jpg

10 listopada 1997 r. trzecia żona Van Damme'a Darcy LaPier wszczęła postępowanie rozwodowe podając w uzasadnieniu przemoc ze strony męża oraz jego uzależnienie od narkotyków.  Przed nią zdążyły uczynić to Gladys Portugues, Maria Rodrigues i Cynthia Derderian. Ojciec trojga dzieci: Kristopera i Bianki (z Gladys Portugues) oraz Nicolasa (z LaPier). Po czwartym rozwodzie znów związał się z Gladys Portugues.


Steven Seagal

g1.jpg

Steven od dzieciństwa interesował się sztukami walki, od siódmego roku życia ćwiczył aikido. Mając siedemnaście lat, zaraz po ukończeniu college'u, wyjechał do Japonii. Uczył tam angielskiego, studiował Zen i doskonalił swe umiejętności. Zdobył czarny pas w aikido, karate, judo i kendo, a następnie jako pierwszy człowiek z Zachodu, otworzył w Japonii szkołę sztuk walki.

Dwayne "The Rock" Johnson

g3.jpg

W życiu prywatnym The Rock jest mężem Dany Johnson. Para pobrała się 3 maja 1997 r. 14 sierpnia 2001 r. przyszła na świat ich córka - Simone Alexandra Johnson. W 2000 r. gwiazdor wydał swoją autobiografię "The Rock Says", która znalazła się na pierwszym miejscu listy bestsellerów "The New York Times". Jego woskowa podobizna znajduje się w Gabinecie Figur Woskowych Madame Tussaud w Londynie. Sam o sobie mówi: "The Rock jest bez wątpienia najbardziej elektryfikującym mężczyzną w świecie sportowej rozrywki".

Mickey Rourke

g4.jpg

Dorastał w murzyńskiej dzielnicy Miami. Jako nastolatek trenował baseball i boks, ale porzucił sport i wyjechał do Nowego Jorku by uczyć się aktorstwa.

Chuck Norris (i Bruce Lee)

g2.jpg

Jest synem półkrwi Indianina z plemienia Cherokee, w jego żyłach płynie również krew irlandzka. Był zakompleksionym i nieśmiałym dzieckiem, często wyśmiewanym i bitym przez kolegów ze szkoły. Jego idolem był ekranowy twardziej i kowboj John Wayne.

Bruce Lee


b.jpg

Nic tak nie tworzy legendy jak przedwczesna śmierć w niewyjaśnionych okolicznościach. Od momentu śmierci Bruce’a Lee mnożą się teorie spiskowe i podejrzenia godne Z Archiwum X. Do tej pory nie są zresztą wyjaśnione przyczyny zgonu aktora w kwiecie wieku. Szybko po swojej śmierci aktor został okrzyknięty ikoną kina i jedną z najbardziej wpływowych postaci przemysłu filmowego. Bez niego, kino walki dziś wyglądałoby zupełnie inaczej. Jest też nieustanną inspiracją dla nowych pokoleń twórców oraz patronem wszelakich szkół i przedsięwzięć związanych z nauką wschodnich sztuk walki.

Jason Statham

g5.jpg

Według Sky Movies jest jednym z najseksowniejszych brytyjskich aktorów. Dorastał w londyńskiej dzielnicy Syndenham. Jego rodzice pracowali jako wokaliści i tancerze w klubach i pubach. Jason przez wiele lat trenował pływanie i nurkowanie.

Sylvester Stallone

g9.jpg

Jeden z największych hollywoodzkich gwiazdorów, o wizerunku ekranowego superbohatera. W 1997 roku aktor zajął 92 miejsce na liście "100 największych gwiazd filmowych wszechczasów" magazynu Empire.
Prywatnie Sylvester Stallone jest od 1997 roku mężem Jennifer Flavin, z którą ma córkę Sistine Rose. Poprzednie żony aktora to Sasha Czack (1974 - 1985), z którą ma dwóch synów, Seargeo i Sage'a, i aktorka Brigitte Nielsen (1985 - 1988). W wolnym czasie aktor maluje obrazy olejne, a jego idolem jest Leonardo Da Vinci.