Wpisy użytkownika Bleackangel1 z dnia 4 października 2010

Liczba wpisów: 9

bleackangel1
 
Joanna Jabłczyńska

Przez moment wydawało się, że Joanna Jabłczyńska (25 l.) nieco zwolniła tempo. Nic podobnego!

Aktorka wraca w nowym wydaniu - jako piosenkarka. Polskie wokalistki już niedługo będą miały  konkurencję!
0248763.jpg

Próbkę swoich możliwości Joasia dała już w polsatowskim show „Jak Oni Śpiewają”. Wtedy zapowiadała, że zamierza spróbować swoich sił jako piosenkarka.

Jednak czas płynął, a o płycie sympatycznej gwiazdy serialu „Na Wspólnej” było coraz ciszej.
0248764.jpg

Teraz okazuje się, że Joasia nie zrezygnowała ze swoich planów, tylko czekała na odpowiednią chwilę, by móc o sobie przypomnieć.

Jak udało  się ustalić, pod koniec roku szykowana jest debiutancka płyta aktorki. Na razie powstała sesja zdjęciowa do okładki krążka.
0248765.jpg


0248766.jpg


0248767.jpg


0248768.jpg
 

bleackangel1
 
Mogą pojawiać się na każdym kroku i dotyczyć wszystkiego - obsesje. Osoba nękana przez nie zdaje sobie sprawę z ich absurdalności, ale nie potrafi ich wyeliminować. Zaburzenie charakteryzuje się tym, że wbrew woli danej osoby obsesja w sposób natrętny powraca, zaprząta myśli i często zmusza do działania.

Prezentuje 10 obsesji, które skutecznie potrafią uprzykrzyć życie.
mania_big_512x384.jpeg

10. Oniomania

Bardzo popularna obsesja kupowania. I teraz zła wiadomość dla wszystkich zakupoholików - jest to choroba nazywana też kompulsywnym kupowaniem albo uzależnieniem od kupowania. Ofiary tego zaburzenia czerpią satysfakcję z kupowania. Sam proces nabywania kolejnych produktów zaczyna stanowić dla opętanych tą manią sens życia.
10zakupy.jpeg

9. Pteridomania

Jest to silna potrzeba zbierania kwiatów paproci oraz przedmiotów, np. domowego użytku, na których pojawia się motyw paprotek. Pteridomania "wybuchła" w epoce wiktoriańskiej. Mania na punkcie kwiatów paproci opętała ludzi z różnych grup społecznych, zarówno zwykłych rolników, jak i przedstawicieli arystokracji. Motywy kwiatów paproci pojawiały się podczas wielu uroczystości, np. chrzcin czy pogrzebów.
9paproc.jpeg

8. Ablutomania

Często spotykany objaw zaburzenia obsesyjno-kompusyjnego. Oznacza ciągłą, powracającą potrzebę mycia dłoni. W skrajnych przypadkach, osoby cierpiące na ablutomanię tak często i dokładnie szorują ręce, że zaczynają się na nich pojawiać siniaki oraz rany.
8ablutomania.jpeg

7. Clinomania

Pragnienie nie ruszania się z łóżka przez cały dzień. Czasami uczucie to jest tak silne, że osoby cierpiące na clinomanię spędzają w łóżku całe dnie. Objawy clinomanii nasilają się w deszczowe bądź chłodne dni.
7.clinomania.jpeg

6. Verbomania

Na to zaburzenie cierpi wiele osób. Charakterystycznym objawem występującym przy verbomanii jest ciągłe mówienie. I nie ma tu znaczenia, co się mówi, bo najważniejszy jest potok słów. Mówieniu takich osób często towarzyszy dynamiczna gestykulacja i silne emocje.

Verbomania może przypominać stan towarzyszący upojeniu alkoholowemu. Osoba będąca pod wpływem alkoholu także zaczyna mówić bez opamiętania żywo gestykulując. Sens słów schodzi wówczas na drugi plan, a najważniejszy jest sam proces mówienia.
6verbomania.jpeg

5. Trichotillomania

Obsesja polegająca na tym, że cierpiąca na nią osoba nie potrafi powstrzymać się od wyrywania włosów. Towarzyszy ono często stanom napięcia, a po ich usunięciu ogarnięta manią osoba wykazuje zadowolenie z wykonanego działania. U osób z trichotillomanią na skórze głowy widać miejsca pozbawione włosów, a także przerzedzone rzęsy i brwi.
5Trichotillomania.jpeg

4. Arytmomania

Potrzeba ciągłego liczenia i wykonywania działań matematycznych. Czasami natręctwo to połączone jest z działaniem, w trakcie którego "opętany obsesją" musi dotknąć jakiegoś przedmiotu określoną ilość razy, aby nie zrealizowała się jakaś czarna wizja.
4arytmomania.jpeg

3. Gamomania

Często skutkuje poligamią. W rzeczywistości jest obsesyjną potrzebą oświadczania się różnym osobom i wstępowania z nimi w związek małżeński. Często zdarza się, że osoba owładnięta tą manią składa propozycje małżeństwa wielu osobom w tym samym czasie.
3gamomania.jpeg

2. Rhinotillexomania

To nic innego jak wciąż powracająca potrzeba dłubania w nosie. Robią to niemal wszyscy, choć wiele osób się do tego nie przyznaje. Zdarza się jednak, że dłubanie w nosie ma charakter obsesyjny, a osoba ogarnięta tą przypadłością nie potrafi sobie w żaden sposób odmówić "przyjemności". Nie należy wówczas wytykać takiej osoby palcem, bo może ona cierpieć na rhinotillexomanię, czyli zaburzenie zachowania i emocji rozpoczynające się w wieku młodzieńczym.
2.Rhinotillexomania.jpeg

1. Demonomania

Nazywana też bywa demonopatią. U ludzi, którzy cierpią na demonomanię występuje przekonanie, że zostali oni opętani przez moce piekielne albo inne siły zła. Co ciekawe, uczuciu bycia prześladowanym przez szatana, często towarzyszy zachowanie charakterystyczne dla osób, które naprawdę zostały opętane.
1.Demonomania.jpeg
 

bleackangel1
 
Co pewien czas w społeczeństwie pojawiają się osoby o tak wielkim potencjale, iż mogą wpływać na losy świata. Co jednak, jeżeli ich działania dalekie są od ideału piękna i harmonii? Zobacz ranking 10 osób, które zmieniły świat na gorsze.Twiggy Lawson

Angielska modelka, aktorka, piosenkarka. To właśnie z jej powodu ideałem kobiecego piękna stały się duże oczy, regularne rysy, a przede wszystkim - przeraźliwie chuda sylwetka. Jako pierwsza użyczyła swojego wizerunku do utworzenia lalki Barbie.

Niestety, wypromowanie młodej, wychudzonej dziewczyny jako kanonu piękna przynosi negatywne skutki po dziś dzień. Wystarczy pomyśleć ile kobiet na świecie katuje się dietami odchudzającymi i ile nastolatek trafia każdego roku na oddział psychiatryczny z powodu anoreksji. Nie pomagają nawet kampanie społeczne czy deklaracje panów, iż tak przeraźliwa chudość, jaką prezentuje Twiggy, to spora przesada.
twiggy.jpeg

Nostradamus - król pseudonauk

Chiromancja, wróżby czy astrologia były obecne w kulturze od zawsze. Jednak to właśnie Nostradamus sprawił, iż stały się czymś więcej niż tylko ludowymi mrzonkami. Ponoć jako doradca królowej Francji Katarzyny Medycejskiej miał przepowiedzieć śmierć jej męża, Henryka II.

Nostradamus spisywał swoje przepowiednie w formie czterowierszy, zawsze bez jakichkolwiek danych na temat planowanej daty wydarzeń. Prawdopodobnie właśnie ów brak ram czasowych pozwolił mu "przepowiedzieć" śmierć księżnej Diany czy atak na World Trade Center. Jemu zawdzięczamy też fakt, iż co parę lat ogłaszany jest rychły koniec świata. Miejmy nadzieję, że kiedyś uda nam się zepchnąć pseudonauki z powrotem tam, gdzie ich miejsce.
nostradamus.jpeg

Karol Darwin

Darwin zasłynął jako twórca kontrowersyjnej teorii ewolucji, sam jednak nie był bynajmniej osobą ekscentryczną czy wzbudzającą emocje. Ponoć zawsze skromny i stonowany, nie podzielał rasistowskich poglądów, nie krytykował też Kościoła. Niestety, jego teoria stała się inspiracją dla powstania mnóstwa pseudoteorii, mających tragiczny wpływ na losy wielu grup społecznych.

Wspomne chociażby o eugenice, w myśl której powinno się zaprzestać stosowania wsparcia socjalnego dla ludzi biednych czy niepełnosprawnych. Stąd był już tylko krok do wprowadzenia ustaw o przymusowej sterylizacji niepełnosprawnych i przestępców w USA czy wypromowania pojęcia czystości rasowej w nazistowskich Niemczech. Powstała nawet koncepcja udowadniająca, iż Żydzi są narodem gorszym, co można stwierdzić porównując wielkość i kształt ich czaszki z miarami głów aryjskich Europejczyków- dane oczywiście sfabrykowano. Niestety, wciąż nie udało nam się wykorzenić pewnych stereotypów powstałych w tamtych czasach.
darwin.jpeg

Papież Urban II

Działalność papieża Urbana II na zawsze zmieniła postrzeganie chrześcijaństwa. To on był inicjatorem krucjat, wypraw organizowanych w celu odbicia Ziemi Świętej z rąk innowierców. Uderzenia zbrojne nie odniosły oczywiście rezultatu. Dodatkowo, w wyniku tychże wojen zginęły tysiące chłopów, absolutnie nieprzygotowanych na walkę i daleką podróż.

Krucjata wydała się jednak następcom Urbana II idealnym rozwiązaniem kwestii przeludnienia wsi, dając przy okazji teoretyczną szansę na powiększenie stanu posiadania - w razie, gdyby powstanie jakimś cudem się powiodło. Nie sposób oszacować ilości osób, które straciły życie w tych starciach. Co więcej, w kulturze na długo zakorzenił się mit "świętej wojny", walki o wiarę. Do dziś wielu ludzi nie może zaakceptować tego, iż religia jest kwestią osobistego wyboru.
urban.jpeg

Napoleon Bonaparte

W polskiej tradycji Napoleon uważany jest często za wielkiego wybawcę naszego okupowanego kraju, któremu zła Europa nie pozwalała rządzić długo i szczęśliwie. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że jego imperialistyczne zapędy spowodowały klęskę w wielu krajach starego kontynentu i zabiły tysiące niewinnych ludzi. Napoleon jest przykładem na to, jak charyzmatyczna osobowość potrafi pociągnąć za sobą tłumy. Niestety, te tłumy pozostawiały po sobie głównie spalone wsie i chaos polityczny.

Co ciekawe, Bonaparte we wszystkich podbitych krajach zmieniał ruch z lewostronnego, naturalnego, na prawostronny. Ten zwyczaj utrzymuje się do dziś w większości europejskich państw.
napoleon.jpeg

Hammurabi z Babilonu

Słynny król Babilonu jest znany ze spisania jednego z najstarszych zbiorów prawa na świecie. Kodeks Hammurabiego uważa się za praktyczne realizowanie zasady "oko za oko - ząb za ząb". Nikt nie wspomina jednak, że jest to pierwszy tekst legalizujący niewolnictwo. Wystarczy choćby przytoczyć zapis:
17. Jeśli obywatel niewolnika albo niewolnicę zbiegłych w stepie pochwycił i panu jego oddał go (ją), dwa szekle srebra pan niewolnika da jemu;
282. Jeśli niewolnik powie swemu panu: Nie jesteś moim panem, zaś pan dowiedzie mu, że jest jego niewolnikiem, jego pan utnie mu ucho.

Wielu historyków sądzi, iż prawdopodobnie przed powstaniem kodeksu niewolnictwo nie miało charakteru masowego. Najgorsze, że potrzebowaliśmy niemal 4 tysięcy lat, by wyeliminować ów proceder.

Franklin Delano Roosevelt

Polityk wybierany na prezydenta Stanów Zjednoczonych aż czterokrotnie. To on stwierdził, iż najprostszym rozwiązaniem konfliktu zbrojnego z Japonią podczas II Wojny Światowej będzie zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki.

Choć osiągnął swój cel militarny, prawdopodobnie nigdy nie przypuszczał, jakie następstwa pociągnie za sobą użycie tak niebezpiecznej broni. Wspomne chociażby o próbach atomowych, niszczących florę i faunę na terenie setek kilometrów kwadratowych czy powszechnej panice przed zagładą jądrową w czasie Zimnej wojny. Miejmy nadzieję, że w przyszłości decyzja Roosevelta nie przyniesie bardziej katastrofalnych następstw.
roosevelt.jpeg

Osama bin Laden

Jego działania miały o wiele dalej idące skutki niż tragiczny atak na World Trade Center. Po pierwsze, doczekał się wielu naśladowców. Społeczeństwo opanował strach, nikt nie mógł czuć się bezpieczny, wizja Zachodu jako bezpiecznej przystani legła w gruzach.

Lecz atak z 11 września doprowadził również do wywołania licznych konfliktów zbrojnych i śmierci wielu niewinnych ludzi. Niestety, walki z terrorystami, szczególnie te toczone w górskich rejonach Afganistanu, nie mają szans na rychły koniec.
binladen.jpeg

Włodzimierz Lenin

Przewodniczący Rady Komisarzy Ludowych w bolszewickiej Rosji. Zainspirowany tezami Marksa, dążył do obalenia caratu i rewolucji socjalistycznej. Chyba jednak nie do końca poprawnie interpretował tezy swojego wielkiego poprzednika, który spodziewał się raczej spokojnego przewrotu socjalno-finansowego, a nie krwawej rewolucji.

Co było dalej, wszyscy wiemy. Brutalne rządy Stalina, ZSRR i późniejsze zacofanie krajów byłego bloku wschodniego. Oto przykład, jak zdeformowana idea może zaszkodzić zamiast pomóc.
lenin.jpeg

Adolf Hitler

Nikomu nie trzeba przedstawiać historii tego człowieka ani wspominać o tragicznych skutkach II Wojny Światowej. Jednak Hitler przyczynił się także do zmiany zapatrywań na temat wolnej woli człowieka. Udowodnił, iż za pomocą wykorzystania nastrojów w społeczeństwie i użyciu paru socjotechnik można zmusić ludzi do dokonywania najgorszych zbrodni.

Uważacie, iż bezduszność i brutalność, jaką prezentowały nazistowskie siły zbrojne, to cecha jedynie bandy zwyrodnialców? Nic bardziej błędnego. Stanley Miligram z Uniwersytetu w Yale przeprowadził eksperyment, w którym badani byli proszeni o porażenie drugiego uczestnika prądem o napięciu 450 wolt. Większość ludzi wykonała to zadanie bez mrugnięcia okiem - pomimo, że ów drugi badany błagał, by zaprzestać udzielania wstrząsów, gdyż ma słabe serce. Całe szczęście, iż był to pomocnik eksperymentatora i oczywiście tylko udawał rażonego prądem.
adolf.jpeg
 

bleackangel1
 

nergal_oficjalna.jpg

“Program pełen oszczerstw”Chory na białaczkę Adam "Nergal" Darski, prywatnie związany z Dodą, nie był zadowolony z tego, co usłyszał w programie "Misja Specjalna". Przypomnijmy, że na antenie padły poważne zarzuty pod adresem Fundacji DKMS, która gromadzi dane potencjalnych dawców szpiku kostnego.

O co oskarżono fundację, jak zareagował Nergal i co odpowiedzieli autorzy znanego programu?
nergal2_ons.jpg

Adam Darski zdenerwował się nie na żarty. Ostatecznie w akcję zaangażowana jest jego ukochana, wiele osób ze świata sztuki, politycy oraz zwykli ludzie, którzy po prostu chcą pomoc bliźniemu. Zdaniem Darskiego wyemitowany program był "pełen oszczerstw". W programie oskarżono fundację o wyprowadzanie danych dawców do Niemiec.
nergal1_ons.jpg

Oburzony muzyk uważa, że niektóre osoby "starają się zniszczyć coś autentycznie pięknego i dobrego, tylko i wyłącznie po to, aby zyskać medialny rozgłos i zbić w ten sposób polityczny kapitał". Lider formacji Behemoth nie rozumie także dlaczego pomoc chorym nie miałaby wykraczać poza granice kraju...
nergal4_ons.jpg

"Mamy rok 2010 i wspólną Europę. Możemy bez paszportu i wizy podróżować praktycznie po całym kontynencie. Zupełnie niezrozumiałym jest więc, że niektórzy próbują zamykać granice nawet przed pomocą niesioną chorym. Zdrowie nie ma narodowości czy płci, jest uniwersalne. Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to nie zasługuje na nic innego, jak tylko na to, aby przekonał się o wszystkim na własnej skórze, gdy ciężko zachoruje. Czego wszystkim oszczercom z całego serca życzymy" - tak kończy się oświadczenie zamieszczone na oficjalnej stronie zespołu Behemoth.
nergal_akpa.jpg

Zarząd Fundacji DKMS Baza Dawców Komórek Macierzystych Polska wyraził zaniepokojenie informacjami przedstawianymi w programie "Misja Specjalna". Podkreśla się, że od początku działalności fundacji "już 25 dawców oddało swoje komórki lub szpik ratując życie pacjentom zarówno w Polsce (10 osób), jak i na świecie (15 osób), a kolejne 5 zrobi to w najbliższym czasie. Polskim pacjentom ratują życie dawcy z zagranicy, a polscy dawcy ratują życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i z innych krajów".
nergal3_ons.jpg

Na odpowiedź twórców "Misji Specjalnej" nie musieliśmy długo czekać. "W naszym reportażu pokazaliśmy, że za szpik oddany przez polskich dawców wpisanych - często bez ich wiedzy - do niemieckiego rejestru, a następnie pobrany w Niemczech, polskie kliniki muszą płacić o wiele więcej, niż gdyby dawcy trafili do polskich banków szpiku, a do pobrania doszło na terenie naszego kraju... Nie jest nią na pewno wprowadzanie w błąd dawców, którzy są przekonani, że oddając szpik w akcjach DKMS-u wpisują się do polskich rejestrów."
nergal1_akpa.jpg

"Wątpliwości dotyczące działania fundacji DKMS Polska sformułowali profesorowie będący niewątpliwie autorytetami w tej dziedzinie medycyny, ludzie którzy na co dzień ratują życie chorym na białaczkę. Tym bardziej jest nam przykro, że Pan Adam Darski - którego chorobę przyjęliśmy ze współczuciem - życzy im, a jak się domyślamy i nam, śmiertelnej choroby. Składając mu, mimo wszystko życzenia jak najszybszego powrotu do zdrowia, obiecujemy, że nadal będziemy śledzić rozwój rynku przeszczepów w Polsce" - poinformowali w specjalnym oświadczeniu autorzy "Misji Specjalnej".
 

bleackangel1
 
Anna Przybylska

Rzeczniczka ślicznej aktorki potwierdza - Ania Przybylska spodziewa się trzeciego dziecka! Ona i Jarek Bieniuk są już rodzicami ośmioletniej Oliwii i pięcioletniego Szymona. Ich związek trwa nieprzerwanie od dziesięciu lat, są wyjątkowo szczęśliwą rodziną, która ceni sobie swoją prywatność i domowe zacisze.
1286174580.jpeg

Anna Przybylska, Jarek Bieniuk
premiera947.jpeg


premiera920.jpeg


PPC_294iy_3.jpeg


mwmedia_20100919_233728.jpeg


pres.jpeg

Anna Przybylska, Jarek Bieniuk
premiera838.jpeg


akpa20100918_kocham_jk_6050.jpeg


akpa20100918_kocham_jk_5980.jpeg
 

bleackangel1
 
Andrzej i Mariola Gołotowie

Wielka uroczystość w warszawskim kościele Św. Aleksandra - po 20. latach pożycia małżeńskiego Andrzej i Mariola Gołotowie odnowili przed obliczem Boga swój ślub...
Ona w bladoróżowej sukience, on w eleganckim czarnym garniturze. Jeszcze raz postanowili przed ołtarzem odnowić swoją małżeńską obietnicę. A wszytko to z okazji porcelanowych godów! - Poznaliśmy się w Chicago - wspomina specjalnie dla fakt.pl Mariola Gołota. - A w dniu naszego ślubu w Warszawie było o wiele mniej słońca, niż dziś...
BURZYK021010_030.jpeg

Kulminacyjnym momentem był ten, gdy ksiądz jeszcze raz, tak jak 20. lat temu, związał dłonie małżonków stułą, a w całej świątyni rozległo się pytanie: - Czy chcecie coraz doskonalej miłować siebie? Po tylu latach wspólnych przeżyć, wielu wzlotach i upadkach, wygranych i przegranych walkach bokserskich Andrzeja i pielęgnowaniu go przez zawsze kochającą żonę, gdy schodził z ringu... no i po dochowaniu się dwójki wspaniałych dzieci - odpowiedź była oczywista! TAK!
BURZYK021010_029.jpeg

- Nieważna jest kariera zawodowa, gdy nie ma miłości - usłyszeli wszyscy zgromadzeni podczas kazania. Wśród nich byli przyjaciele i zarazem rywale Andrzeja Gołoty z "Tańca z gwiazdami" - Monika Pyrek ze swym tanecznym partnerem Robertem Rowińskim, Andrzej Deskur z Katarzyną Krupą, Tomasz Barański. Dorota Zawadzka wraz z mężem wręczyła parze młodej bukiet słoneczników. - Widać, że jest między nimi miłość - powiedziała specjalnie do mikrofonu fakt.pl Superniania.
BURZYK021010_026.jpeg
 

bleackangel1
 
Czy Doda miała majtki?

Procesy sądowe, tysiące oburzonych osób, szeroka dyskusja społeczna... kto by się spodziewał, że tyle emocji mogą wywołać zwykłe ciuchy?! A jednak! Polskim gwiazdom niekiedy udaje się być w centrum uwagi tylko dzięki temu, co mają na sobie. I nie zawsze dzieje się tak wbrew ich woli...

Piękna suknia, w której gwiazda wystąpiła na rozdaniu Telekamer, wywołała niemałe poruszenie, zwłaszcza, że jedna z gazet napisała wtedy, że Królowa nie miała pod spodem bielizny! Sprawa dotarła do sądu, gdzie po miesiącach walki, analizowania zdjęć i konsultowania się ze specjalistami stwierdzono: Doda miała majtki.
a10.jpeg

Seksowna panna młoda

Dekolt sukni ślubnej Joasi był komentowany jeszcze długo po ślubie. Zastanawiano się, czy to wypada, żeby panna młoda tak bardzo eksponowała swoje wdzięki i czy kreacja pochodzi z atelier Macieja Zienia. Sam projektant musiał zaprzeczać w mediach tym pogłoskom obawiając się, że ktoś połączy jego nazwisko z... kiepskim wykonaniem i tanim materiałem.
mwmedia_20100725_021727.jpeg

Kto może pokazywać plecy?

Kim jest ta młoda blondynka w pięknej czerwonej sukni odkrywającej całe plecy? To Monika Olejnik na Balu Dziennikarzy! Kto by się spodziewał, że pięćdziesięcioczteroletnia szanowana dziennikarka odważy się na tak wiele?
akpa20100116_bal_dziennikarzy_jk_0186.jpeg

Chłód mi niestraszny!

I wracamy do Dody! Tym razem nie może być żadnych wątpliwości co do tego, czy miała bieliznę. Majtki miała i właściwie poza rajstopami nic więcej nie zdobiło jej pośladków w pewną chłodną sylwestrową noc.
q12.jpeg

Czerwone niespodzianki

Seksownie czy fatalnie? Wpadka czy celowy zabieg? Ciekawe, czy Małgorzata Teodorska wiedziała, jaką dyskusję wywoła jej czerwony stanik tak bardzo widoczny pod czarnym golfem?
st400.jpeg

Prawie jak Britney Spears

A że "prawie" robi wielką różnicę, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Słynąca z kopiowania Lady Gagi Candy Girl postanowiła teraz naśladować Britney Spears z teledysku Toxic. Wyszło dość tanio i nieudolnie. Czy ktoś pamięta, co zaśpiewała wtedy na koncercie?
akpa20100828_bydgoszcz_hit_festiwal_jk8965.jpeg

W bezlitosnym świetle fleszy

Oj, Katarzyna Niezgoda musiała bardzo żałować wyboru tej sukienki, gdy oglądała po tej imprezie swoje fotki... Wychodząc z domu powinna się zastanowić, jak ten materiał będzie "reagował" na światło fleszy.
play_akpa_jw_5744.jpeg

Gdzie jest sukienka?

Na pewno nie na swoim miejscu! Rozumiemy, że Iwona Węgrowska jest bardzo dumna ze swoich (kupionych) skarbów, ale to jeszcze nie powód, żeby wystawiać je na widok publiczny! Paradowanie z tak bardzo odsłoniętym biustem jest po prostu nieeleganckie.
1278666597.jpeg

Za dużo czy za gorąco?

Nie wiadomo, nad czym częściej się zastanawiano po tym, jak Doda wystąpiła tak w show Polsatu. Czy można pokazywać tak dużo o godzinie 20 w programie rozrywkowym, a może raczej czy w takim plastikowym kombinezonie da się wytrzymać i nie ugotować?!
mwmedia_20100328_223517.jpeg

Eh ta grawitacja

To zadziwiające, jak wiele potrafi zdziałać odrobina samokrytyki. Wystarczyło, żeby Edyta Olszówka przed wyjściem z domu zadała sobie dwa pytania: ile mam lat i jak wygląda mój biust? Wtedy na pewno zdecydowałaby się na jakiś stanik, w którym jej piersi byłyby na odpowiedniej wysokości.
1olszowska_ons.jpeg

Kot w butach

Czarne, skórzane kozaki na obcasie, co w tym dziwnego?! A właśnie to, kto te buty założył...
michalpirog1.jpeg

Kot w butach

Michał Piróg niczego się nie boi! Póki co jego pojawienie się na pokazie mody na obcasach było sensacją... być może kiedyś ktoś podchwyci ten trend?
akpa20100408_loreal_jk_6538.jpeg

Katastrofa wszech czasów

Joasia Liszowska ukazała się z tej najgorszej strony w pewien sobotni wieczór, a już w niedzielę rano sieć pełna była jednomyślnych komentarzy: to była katastrofa!
jos_akpa_jk_2868.jpeg

Grunt to mieć plecy

Czarna sukienka Ani Muchy z odkrytymi plecami jest już niemal legendarna. Po tym, jak wywołała skandal na gdyńskim festiwalu, "wystąpiła" w show Wojewódzkiego, a potem na aukcji internetowej!
festiwal_gdynia9.jpeg

Jedyna na biało

Pośród wszystkich artystów zebranych na koncercie upamiętniającym ofiary katastrofy pod Smoleńskiem najbardziej widoczna była Marysia Sadowska - jako jedyna ubrana na biało. Czy o to właśnie chodziło?
akpa20100419_fryderyki_jk_9472.jpeg

Gnijąca panna młoda?

Długo można się zastanawiać nad tym, która "kreacja" Dominiki Gawędy wywołała najwięcej emocji. . To z resztą bez znaczenia, bo wydaje się, że piosenkarka jest w stanie założyć niemal wszystko, by o niej napisano.
akpa20091127_przybylski_jk_5492.jpeg
 

bleackangel1
 
Brytyjska pisarka Joanne K. Rowling ujawniła w telewizyjnym talk-show Oprah Winfrey, że nie wyklucza całkowicie napisania kolejnego tomu o przygodach młodego czarodzieja Harry'ego Pottera. Wywiad z pisarką telewizja ABC nadała w piątek.

- Nie mówię, że tego nie zrobię. Uwielbiam pisać te książki - oświadczyła 45-letnia pisarka w wywiadzie nagranym w hotelu w Edynburgu.

Rowling dodała, że bohaterowie książek o Harrym Potterze nadal tkwią jej w głowie i z pewnością mogłaby napisać jeszcze kilka nowych książek o ich perypetiach.

Do tej pory na świecie sprzedano ponad 400 milionów egzemplarzy książek o przygodach czarodzieja, które przyniosły ich autorce wielką popularność. Rowling powiedziała, że sława wiązała się z wielką presją i zdarzało się, że czuła się jak jeden z beatlesów - z tą różnicą, że członkowie słynnego zespołu mieli w sobie oparcie, a ona nie miała się do kogo zwrócić.

Siódmy i ostatni tom sagi, Harry Potter i insygnia śmierci, ukazał się po angielsku 21 lipca 2007 roku, a po polsku w styczniu 2008 roku.
r,id,d14xNzA7dV5odHRwOi8vZ2V0LTIud3BhcGkud3AucGwvJTNGYSUzRDY1NDk1NjkzJTI2ZiUzRDAwLzAxL0NELzAwMDFDRDU4X29yaWdpbmFsX0VBMzY3NkNEMTUyQTkyODQuSlBHO3FeMC45O21eZmFsc2U7Y15mYWxzZTt0XmpwZztzXmtzaWF6a2k7ZnReMQ==.jpg
 

bleackangel1
 
W ostatnim, piątym już odcinku Edyta Górniak ponownie udowodniła, że jednak potrafi tańczyć. Walc wiedeński w wykonaniu divy i partnerującego jej Jana Klimenta był rzeczywiście zatańczony bezbłędnie.
mwmedia_20101004_093121.jpeg

Edyta poruszała się z wyjątkowo lekkością i żadna z figur nie sprawiała jej problemu. Para wirowała przy piosence Czesława Niemena i zarówno jurorzy, jak i publiczność zgromadzona w studiu z wrażenia wstrzymali dech.
mwmedia_20101004_093125.jpeg

Nic więc dziwnego, że piosenkarka i jej taneczny partner otrzymali maksymalną ilość punktów.
mwmedia_20101004_093020.jpeg

Ivona Pavlović podsumowała ich występ stwierdzając, że był to najładniejszy walc wiedeński tego odcinka.
mwmedia_20101004_093056.jpeg

Piotr Galiński zobaczył w tańcu Edyty poezję, a Zbigniew Wodecki porównał energię piosenkarki do dynamitu zdolnego rozwalić cały kamieniołom.
mwmedia_20101004_093036.jpeg

Po uzyskaniu 10 punktów od wszystkich sędziów Edyta niemal się popłakała – jak na wrażliwą artystkę przystało.
mwmedia_20101004_092648.jpeg